Stimați colegi!
Cu ocazia Zilei funcționarului public, vă transmit cele mai călduroase felicitări și recunoștință pentru munca depusă în serviciul concetățenilor noștri. Într-o perioadă în care Republica Moldova aspiră să devină membră a Uniunii Europene, rolul funcționarilor publici este de o importanță crucială în atingerea acestui scop.
Eforturile neobosite și competența voastră profesională contribuie la consolidarea valorilor europene și la implementarea reformelor necesare pentru integrarea în Uniunea Europeană. Vă încurajez să continuăm să ne implicăm în proiectele și inițiativele care promovează transparența, buna guvernare și eficiența administrativă. Sunteți un exemplu de profesionalism și integritate în toate acțiunile voastre.
Republica Moldova are nevoie de funcționari publici dedicați și pasionați, care să își aducă contribuția în procesul de aliniere la standardele europene și de creare a unui viitor prosper pentru toți cetățenii săi. Cu încredere și susținere, să ne unim eforturile pentru a duce Republica Moldova pe drumul european, unde merită să fie.
Fără implicarea și dedicația voastră, progresul nostru nu ar fi posibil. Vă mulțumesc pentru tot ceea ce faceți în slujba cetățenilor Republicii Moldova.
Cu deosebită considerație,
Eugeniu RUSU,
Director general al AGEPI
